دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید بهترین چراغ قوه در بازار

راهنمای خرید بهترین چراغ قوه در بازار

تاریخچه چراغ قوه و بهترین مدل های موجود در بازار

تاریخچه:

زندگی انسان به طورکلی به دودسته تقسیم می شود:

  • قبل کشق آتش
  • بعد از کشف آتش

با این دسته بندی به اهمیت نور در زندگی انسان پی می بریم.انسان ها از ابتدای مسیر به نور احتیاج داشته اند.و از این رو همیشه تلاش کرده تا منابع نوری مناسبی برای خود اختراع کند.مشعل ها،لامپ های نفتی،شمع ها از اختراعات بشر در این زمینه می باشد که البته تا سالیان دراز از این محصولات استفاده می کردند و نور خود را تامین می کردند اما با گذشت زمان و ایجاد خطراتی که این محصولات برای انسان به وجود می آورد انسان کم کم به دنبال راهی بهتر برای تامین نور خود افتاد.

در اواخر قرن 19 بود که با اختراع لامپ های رشته ایی یک انقلاب در عرصه روشنایی در زندگی بشر به وجود آمد و راه انسان برای اختراع یک منبع نور قابل حمل هموارتر شد.

 

در نهایت در سال 1899 میلادی بود که شخصی به نام دیوید میسیل که اهل بریتانیا بود توانست چراغ قوه را اختراع کند

او با یک هوشمندی تمام سه عدد باتری را در درون یک لوله قرار داد و یک لامپ رشته ایی در سر آن به همراه یک سویچ خاموش و روشن در لوله توانست چراغ قوه را اختراع کند

چراغ فلاش اسمی بود که این مخترع برروی محصول خود گذاشت،بزرگترین نقطه ضعفی که چراغ قوه های اولیه داشتند این بود که مردم نمی توانستند آنرا روشن نگه دارند و پس از مدت کوتاهی باید آنرا خاموش می کردند دلیل این ضعف هم استفاده از باطری های کربنی بود.همین مطلب باعث شد تا این محصول زیاد مورد استقبال قرار نگیرد و پس از مدتی از میان برداشته شدند.

با گذشت زمان و با تعویض رشته کاربن و تنگستن توانست مسیر پیشرفت خود را طی کند

همه چیز آسان شد

 تا ابتدای قرن بیستم چراغ قوه ها بسیار محدود بودند و 3 نوع از آنها موجود بود.رفته رفته و با گذشت زمان انواع متنوع تری وارد بازار شد و در نهایت تا اواخر قرن بیستم کاربران محصولات چراغ قوه به 12 میلیون نفر رسید که موفقیت بزرگی به حساب می آمد.

این نوع چراغ قوه های که اکنون در بازار ما مشاهده می کنیم که به شکل قالب بندی یه شکل و یک دست می باشد در سال 1966 توسط شرکت Energizer برای اولین بار تولید شد.

استفاده از ترموپلاستیک در چراغ قوه ها توسط این شرکت باعث شده چراغ قوه ها کارآمدتر،سبک تر و ارزان تر به دست مردم برسد و همین باعث محبوبیت فوق العاده چراغ قوه ها شد.

مسیر هموار چراغ قوه ها

  • در سال 1970:اختراع چراغ قوه های قابل شارژ
  • در سال 2018:اختراع چراغ قوه های هوشمند توسط شرکت Adaptalux
خرید بهترین چراغ قوه در بازار

انواع چراغ قوه

چراغ قوه پلیسی

این چراغ قوه ها شارژی هستند و به دلیل تولید نور بالا و دوام زیاد معمولا برای نگهبانی ها استفاده می شود.گروه هدف این چراغ قوه ها معمولا کوه نوردها،پلیس ها و کشاورزان می باشند.به دلیل استفاده این چراغ قوه در مکان های حساس این محصولات معمولا ضد آب،ضد ضربه،با قابلیت زوم بالا و مهمترین ویژگی آنها یعنی سبک بودن و قابل حمل آسان بودن انها می باشد.

چراغ قوه زنون

این نوع در واقع از زیر مجموعه های چراغ قوه پلیسی می باشد و دارای زنون نمی باشند و صرفا از نام زنون برای تبلیغات استفاده شده است

چراغ قوه شکاری

این نوع چراغ قوه ها کمی از مدل پلیسی قوی تر می باشند  و دارای قدرت زوم بسیار بالا و بدنه فلزی و مستحکم می باشد.

چراغ قوه فوق حرفه ایی

این چراغ قوه های معمولا برای کاربرد های حساس مانند امداد و نجات ، غارنوردی و … استفاده می شود.

مشخصات:

  • شدت نور بسیار بالا
  • ضدآب و ضد ضربه بودن
  • طول عمر بالا
  • قابلیت پاوربانک شدن
  • دارای چراغک چشمک زن
خرید-بهترین-چراغ-قوه-قوی-پروژکتوری-حرفه-ای-شارژی

چراغ قوه پیشانی

این چراغ قوه ها که اکثر مردم آنرا به هدلایت می شناسند بیشتر مخصوص کسانی است که نمی توانند از دستان خود برای حمل چراغ قوه استفاده کنند و احتیاج به نور دارند در اینجا هد لایت ها به وسیله بند های به سر اشخاص متصل می شوند و نور مورد نیاز انها تامین می کند.هدلایت ها بیشتر برای غار نورد ها و کوهنورد ها و کسانی که در معدن کار می کنند مناسب می باشد.بزرگترین مزیت هدلایت ها این است که دستانتان آزاد می باشد و هم نور مورد نیاز خود را می توانید دشاته باشید

چراغ قوه پرتابل و قابل حمل

کوچک بودن و سبک بودن بزرگترین مزیت این نوع از چراغ قوه ها می باشد که میتوانید در هرجای که نیاز داشته باشید از آن استفاده کنید

چراغ قوه لیزری

علت نام گذاری لیزری بر روی این چراغ قوه برد بسیار زیاد آنها می باشد که می توانید تا مسافت های طولانی را روشن نگه دارید.

کدام چراغ قوه بهتر است

نورافکن دستی

این چراغ قوه ها همانگونه که از نامشان مشخص است دارای نور بسیار زیادی می باشد و برای روشن کردن تا شعاع 500 متر بسیار مناسب میباشد و می تواند تا 8 ساعت شارژ خود را نگه دارد و برای طبیعت گردی و کوه نوردی بسیار مناسب است.پرفروش ترین چراغ قوه نیز از همین مدل میباشد

کدام چراغ قوه بهتر است

نقاط مهم قبل از خرید چراغ قوه

ابتدا از لحاظ نوری باید ببینید که چه مقدار نور نیاز دارید تا بتوانید خرید مناسب با نیازتان را تهیه کنید.

چراغ قوه های 10 تا 20 لومن:برای مکان هایی که به نور کمی احتیاج دارید مانند فاصله های یک تا دو متری مانند پیدا کردن دسته کلید و موارد شبیه به این

چراغ قوه های 20 تا 150 لومن:این چراغ قوه تا حداکثر 150 متر را می تواند روشن کند و برای گشت زنی در حیاط و یا باغ های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

چراغ قوه های 160 تا 200 لومن:این چراغ قوه ها تا 250 متر فضا را می تواند روشن کند و برای کارهایی از قبلی پیاده روی یا کمپ کردن مورد استفاده قرار می گیرد.

چراغ قوه های 200 تا 600 لومن:این چراغ قوه قدرت زیادی دارند و از آنها می توان برای کار های تخصصی مانند ماهیگیری و یا شکار استفاده کرد.

چراغ قوه های 600 تا 1000 لومن:این چراغ قوه ها تا بیشتر از 300 متر را می تواند روشن نگه دارد 

چراغ قوه های از 1000 لومن بیشتر: برای کارهای تخصصی مانند کارهای پلیسی،شکارهای برد بالا مورد استفاده قرار میگیرد

بهترین چراغ قوه در بازار

از دیگر مسائل مهم قبل از خرید چراغ قوه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده برای چه؟

قبل از خرید چراغ قوه مهمترین مسئله ایی که باید به ان توجه کنید این است که برای چه کاری و برای چه محیطی قصد خرید چراغ قوه را دارید،شاید بخواهد برای یک پیاده روی شبانه یا استفاده از چراغ قوه در چادر هاس مسافرتی استفاده کنید،این دو هر دو چراغ قوه مخصوص خود را نیاز دارد.

وزن و سایز

یکی از امتیاز های مهم هر چراغ قوه ایی سبک بودن و جمع و جور بودن آن است.اگر نیاز به تحرک بالا و یا قصد نصب کردن چراغ قوه در چادر خود را داشته باشید باید یک چراغ قوه سبک تهیه کنید.

طراحی

اگر بخواهید از یک چراغ قوه در طولانی مدت مثال 8 ساعت استفاده کنید بسیار مهم است که یک چراغ قوه ایی تهیه کنید تا دست را خسته نکند

تا چند متر را می خواهید روشن کنید؟

ابتدا محیط را بسنجید و ببینید به چند متر نور نیاز دارید و چراغ قوه مناسب را تهیه کنید

حالت نور

بعضی از چراغ قوه ها نور را به صورت لیزری پرتاب می کند و بعضی از آنها نور را پخش می کند.نیاز شما کدام است؟

بعضی از چراغ قوه از چند حالت مانند چشمک زن و چند چراغه پشتیبانی می کنند که شما می توانید بر اساس نیازتان یکی از انها را تهیه کنید.

بهترین چراغ قوه در بازار

مدت زمان استفاده

بعضی از چراغ قوه ها با باتری کار می کنند و بعضی از انها از نوع قابل شارژ هستند که شما باید ببینید کدام برای شما مناسب تر می باشد.

یک نکته مهم دیگر این است که میزان شارژ دهی مد نظر شما چه مقدار می باشد چراغ قوه ها بین 1 تا 8 ساعت می توانند بازدهی داشته باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *